Průběh březosti

 

30. 1. 2012 ( 57 den) - už máme jen pár dní před porodem. Myslela jsem si, že už to nejde, ale má zase větší pupík a roste snad z hodiny na hodinu. Mimča jsou velmi čilá a pohyby jsou nejen cítit pohmatem, ale jsou naprosto zřetelně vidět. Občas totiž vyrábějí Angi s bříškem mexické vlny :) Angi už je klidnější, ikdyž venku se stále ráda proběhne a poblbne si. Doma ale hodně polehává a funí. V jídle se přehrabuje a spíš jen tak uzobává. 

23. 1. 2012 (50 den) – miminka už jsou pár dní v bříšku cítit jak kopou. Angi má ale velký pupek, takže asi mají dost prostoru a nemusejí se šťouchat,  jsou to totiž jen takové lehké šimravé pohyby. Venku Angi stále vesele běhá – ikdyž už není tak akční, ale nechce se jí ven, když je ošklivo. Prořídla jí trochu srst a je jí asi trošku zima. Co jí ale neomrzelo je hrabání myšek, když jí to chytne, má na lukách vyhrabaný kráter raz dva :) Doma za mnou chodí jak ocásek a vyžaduje neustálou pozornost.

 

 

16.1. 2012 (43. den) Dnes jsem zakoupila nový krém (snad tentokrát vydrží déle :) a začali jsme chystat porodnici. Konečně nám napadlo prvních  pár vloček, tak si pesani úžívali lítání ve vločkách. Velikost pupíčku a cecíčků můžete porovant na fotkách (ale toho sněhu tam moc vidět není :)

15.1. 2012 - (42. den) Angi už má pupík jak melounek, cecíky a lišta tak hrozně natékají, že je má chuděrka úplně popraskané. Koupila jsem jí mastičku, abych jí pupík mazala. Sice to pěkně pomáhalo, jen by tu mastičku princezna nesměla druhý den celou sežrat i s tubou. Prý je to potřeba promazat hlavně zevnitř :) 

8.1. 2012 - (35 den) Angi je až neskutečně mazlivá a vyžaduje neustálou péči a drbáníčko. Jí už zase normálně, a krmné dávky má rozdělené do 3 jídel (místo normálních 2). Je na sebe mnohem opatrnější. Doma místo běhání s hračkami jen leží na křesle - nebo sedí a mručí aby jí někdo drbal - Vypadá u toho jako naše malá surikata :) 

3.1. 2012 -(30. den) Angi má povolené mléčné lišty. Chutě se malinko změnily a občas misku i nechá a jíst nechce. Naopak na procházce začíná zase divočet a pořádně běhat. Už je vidět i pěkné bříško :)

30.12.2011 - (26. den) Nervozita stoupá a už s ultrazvukem nemůžeme otálet. - prostě jsme zvědaví, protože vše ukazuje, že se krytí povedlo, ale jistota je jistota. Paní doktorka vyholila pupík, přiložila sondu a hned bylo jasno. 4 černé fleky na obrazovce prozradili, že miminka BUDOU :)

20.12.2011 - Angi se lehce zvětšují cecíky a já začínám věřit, že se vše opravdu povedlo. Apetit je stále větší a už chodí brečet do kuchyně pod linku, jestli by jí nespadlo kus nějakého žvance do papulky. Při procházce je vidět jev naprosto nevídaný - Angi v klidu chodí, občas i normálně u nohy - žádný tryskopohon sem a tam...a když se vzdálí Garp a ona chce jít k němu - tak prostě jde - neletí jak přetržená :)

14.12.2011 - Angi se chová jako rozhodně březí. Její apetit by jí mohl kde kdo závidět. Snědla by slona i s chobotem. Dostane misku žrádla, kterou  vyluxuje během okamžiku, pak jde ještě zkontolovat zbytky ke Garpovi a domu přijde s tím nehladovějším výrazem. Na procházkách je malinko klidnější. 

4. 12. 2011 - krytí